Jesteś tu: Strona główna

Zalety posiadania podwójnej umywalki

wtorek, 07 lutego 2023

Trudno jest wyobrazić sobie łazienkę bez umywalki. Aranżując to pomieszczenie, każdy gospodarz stara się, aby wnętrze było praktyczne i estetyczne zarazem. Coraz większą popularnością cieszą się podwójne umywalki, które świetnie sprawdzają się w większych łazienkach. Czy podwójna umywalka to dobry pomysł? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Dlaczego warto postawić na podwójną umywalkę? Dla kogo takie rozwiązanie?

Podwójna umywalka wolnostojąca to praktyczny element wyposażenia łazienki, jednak nie sprawdzi się w każdym domu czy mieszkaniu. Wybierając umywalkę, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia, w którym chcemy ją zamontować. W niektórych łazienkach, szczególnie w mieszkaniach, znajdujących się w blokach lub apartamentowcach, łazienki są dość wąskie i małe. Do takich miejsc podwójna umywalka nie będzie się nadawać ze względu na jej większe parametry.

Z takiego rozwiązania mogą skorzystać gospodarze domów i właściciele większych łazienek. Jest to świetna opcja dla rodzin, które wspólnie dzielą jedną łazienkę. Podwójna umywalka sprawdzi się każdego ranka, kiedy domownicy będą prześcigać się w tym, kto ma w danym momencie skorzystać z łazienki, gdy wszyscy spieszą się do szkoły lub pracy. W takim przypadku podwójna umywalka pozwoli na wykonanie pielęgnacji kilku członkom rodziny w jednym momencie.

Umywalka podwójna z jedną czy dwoma komorami?

W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje podwójnych umywalek. Produkty różnią się od siebie materiałem wykonania i konstrukcją. Umywalki podwójne możemy podzielić na jednokomorowe i dwukomorowe.

Umywalki podwójne jednokomorowe

Umywalka z konglomeratu, podwójna jednokomorowa swoim wyglądem przypomina rozciągniętą umywalkę pojedynczą. Zazwyczaj wyposażona jest w dwie odmienne baterie, choć czasem może mieć tylko jedną. Taki produkt świetnie zaprezentuje się w średniej wielkości łazience. Jest to dobra opcja, gdy potrzebujemy nieco szerszej szafki pod umywalkę, a nad nią powiesimy dość szerokie lustro. Przy takiej aranżacji umywalka pojedyncza mogłaby niekorzystnie wpływać na sam wystrój, tymczasem umywalka podwójna świetnie dopasuje się do wnętrza.

W większych łazienkach, stawiając na umywalkę podwójną jednokomorową, lepiej wybrać taką, która ma dwie oddzielne baterie. Takie rozwiązanie będzie praktyczniejsze w domu, w którym mieszka kilka osób.

Umywalki podwójne dwukomorowe

Umywalka podwójna dwukomorowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z dwóch komór, połączonych ze sobą gładkim blatem. Takie rozwiązanie jest praktyczniejsze, zwłaszcza jeżeli z wyposażenia ma korzystać kilka osób jednocześnie. Przy takich produktach konieczne jest zamontowanie dwóch baterii odpływowych. Z takich umywalek korzystają gospodarze domów jednorodzinnych, a szczególnie rodziny z dziećmi, gdy chęć korzystania z umywalki w tym samym czasie przez kilka osób zdarza się bardzo często. Jest to opcja, często wykorzystywana także w łazienkach publicznych, gdzie powszechnym zjawiskiem jest przebywanie przy umywalce obcych osób, które chcą skorzystać z umywalki w tym samym czasie.

Jakie są zalety podwójnej umywalki w łazience?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, podwójna umywalka to idealne rozwiązanie dla rodzin, ale też bezdzietnej pary, która w swoim mieszkaniu ma wystarczająco dużą łazienkę na zamontowanie takiego elementu. Główną zaletą podwójnych umywalek jest właśnie praktyczność. Taki dodatek do wnętrza pozwala zaoszczędzić czas, umożliwiając kilku osobom wykonanie toalety przed lustrem jednocześnie, co jest niezwykle ważne przed wyjściem do pracy lub szkoły.

Większość podwójnych umywalek wyposażonych jest w dwie oddzielne baterie odpływowe. Jest to również bardzo funkcjonalna opcja, pozwalająca na swobodę wykonywania codziennej toalety kilku osób naraz. Gdy jeden z domowników chce umyć zęby, jego współlokatorka może wykonać makijaż i jedno nie będzie drugiemu przeszkadzać.

Podwójna umywalka – zalety aranżacyjne

Umywalki podwójne często wybierane są przez miłośników elegancji. Osoby, które mają na to miejsce w swojej łazience, chętnie stawiają na podwójną umywalkę ze względu na walory estetyczne. Takie produkty po prostu ładnie się prezentują w dużych łazienkach, stanowiąc funkcjonalne zapełnienie przestrzeni. Co więcej, podwójne umywalki spotykane są często w wersji premium. Wykonane z wysokiej jakości ceramiki świetnie komponują się z eleganckimi kafelkami i płytkami.

Montaż umywalki podwójnej

Sposób montażu może się różnić w zależności od rodzaju wybranej umywalki podwójnej. Umywalki wiszące można zamocować do ściany przy pomocy wkrętów lub wsporników. W niektórych przypadkach elementy te można zastąpić specjalnym stelażem, pozwalającym na umieszczenie umywalki w dowolnym miejscu łazienki. Dużą popularnością cieszą się umywalki podwójne nablatowe, które stawia się na specjalnych konsolach lub blatach mebli łazienkowych.

Dodaj do przechowalni interesujące cię towary i prześlij do nas! w ciągu 24 h otrzymasz od nas informacje:
Ile potrwa skompletowanie Twojego zamówienia
Ile zapłacisz za transport
Czy wybrane elementy są kompatybilne i czy masz już wszystkie elementy, niezbędne do montażu
Udzielimy także fachowej porady, jeśli jej potrzebujesz
przechowalnia
Producenci
© 2011-2016 MARANTESS.
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna Bull Design
Utrzymanie i rozwój: LASAK.IT SERVICES
Czas generowania: 0.0143 sekund. Ilość zapytań: 37. | cache: 25