Jesteś tu: Strona główna

Kabina prysznicowa z brodzikiem czy bez? Zalety i wady obu rozwiązań

wtorek, 07 lutego 2023

Coraz więcej osób podczas urządzania łazienki decyduje się na kabinę prysznicową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób oszczędnych oraz tych, które nie mają czasu na długie kąpiele. Choć jeszcze niedawno standardem były tylko i wyłącznie kabiny prysznicowe z brodzikiem, aktualnie coraz częściej stawia się też na rozwiązania bez brodzika. Jedna i druga opcja ma swoje wady i zalety. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaką kabinę prysznicową wybrać, zapoznaj się z tym artykułem. Postaramy się ułatwić Ci decyzję.

Kabina prysznicowa z brodzikiem – wady i zalety

Prysznic z brodzikiem to wciąż bardzo popularna opcja, pozwalająca na zaaranżowanie łazienki z wyraźnie zaznaczoną kabiną prysznicową, czyli tzw. oddzieloną strefą mokrą. Brodzik może mieć różne głębokości, szerokości i kształty. Niektóre z nich mogą zastąpić niewielką, płytką wannę i posłużyć np. do kąpieli dziecka. Głęboki brodzik nie będzie natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które mogą mieć problem z wejściem do kabiny.

Wśród kabin prysznicowych z brodzikiem najczęściej wybierane są wyposażone w płytkie, prawie płaskie brodziki. Dla wielu osób takie rozwiązanie jest po prostu wygodniejsze, ponieważ do takiej kabiny łatwo się wchodzi i zmniejsza się ryzyko zahaczenia stopą o brzeg brodzika. W sprzedaży dostępne są nawet kabiny prysznicowe z brodzikiem, którego brzegi są praktycznie zlicowane z podłogą. Niestety takie rozwiązanie nie będzie możliwe w każdej łazience, ponieważ montaż tego typu kabiny zależy od grubości posadzki, w którą trzeba się wkuć w celu zamontowania syfonu odpływowego.

Zalety kabin prysznicowych z brodzikiem

Kabiny prysznicowe z brodzikiem są wybierane najczęściej ze względu na ekonomię. Na rynku łatwiej jest znaleźć gotowe zestawy w atrakcyjnych cenach. Co więcej, kabiny z brodzikiem charakteryzuje też większa prostota montażu, co dla wielu osób jest czynnikiem decydującym podczas zakupu.

Jakie są wady kabin prysznicowych z brodzikiem?

Największą wadą kabin prysznicowych z brodzikiem jest brak możliwości indywidualnego dopasowania produktu do wymiarów łazienki. Gotowe zestawy mają już swoje gabaryty i nie ma możliwości ich zmodyfikowania. W przypadku łazienek o standardowych rozmiarach zazwyczaj nie jest to problemem, jednak osoby wymagające, które stawiają na oryginalne aranżacje, mogą widzieć w tym pewną niedogodność.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, kabiny prysznicowe z brodzikiem mogą być też utrudnieniem dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Nawet niski brodzik może stanowić wyzwanie dla osób ograniczonych ruchowo.

Kabina prysznicowa bez brodzika – wady i zalety

Kabiny prysznicowe bez brodzika to dość nowe rozwiązanie, o którym jeszcze nie wszyscy słyszeli. Warto więc zapoznać się z samym pojęciem produktu. Jak sama nazwa wskazuje, taka kabina nie ma brodzika, a więc jest zamontowana bezpośrednio na płytkach podłogowych. Taka konstrukcja gwarantuje jednolitą powierzchnię posadzki w całej łazience, co przedkłada się na większy komfort dla użytkowników.

Kabina prysznicowa "walk in" bez brodzika zdobywa coraz większą popularność, szczególnie wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych, mających problem z poruszaniem się. Będzie to także bardzo dobre rozwiązanie w łazienkach, z których korzystają osoby niepełnosprawne, dla których wejście do wanny lub brodzika może stanowić kłopot. Kabina bez brodzika sprawdzi się także wśród właścicieli czworonogów, którzy od czasu do czasu chcą wykąpać swojego pupila. Z pewnością łatwiej będzie to zrobić na gładkiej powierzchni, bez konieczności zmuszania zwierzaka do tego, aby wszedł do brodzika.

Zalety kabiny prysznicowej bez brodzika

Główną zaletą montażu takiej kabiny, jest komfort. Jednolita posadzka ułatwia wchodzenie i wychodzenie z kabiny, nie ma też ryzyka potknięcia się o brzeg brodzika. Taka konstrukcja to idealne rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, trzeba tylko pamiętać o tym, aby wraz z kabiną zamontować płytki antypoślizgowe, zwiększające bezpieczeństwo.

Kolejną zaletą jest możliwość zamontowania kabiny w dowolnej łazience, ponieważ tutaj nie musimy martwić się o wymiary i dostosowanie kształtu do indywidualnego pomieszczenia. Kabina prysznicowa bez brodzika sprawdzi się idealnie zarówno w dużych, jak i małych łazienkach.

Wady kabiny prysznicowej bez brodzika

Czy takie rozwiązanie ma jakieś wady? Największą niedogodnością kabiny bez brodzika, jest skomplikowany montaż. Może się wydawać, że przecież konstrukcja takiego produktu jest prosta, ponieważ składa się tylko z drzwiczek i baterii prysznicowych. Problemem może być jednak odpływ wody, który wymaga wbicia się w posadzkę na pewną głębokość. Nie zawsze będzie można coś takiego zrobić, zwłaszcza w starych kamienicach i blokach w starym budownictwie.

Dodaj do przechowalni interesujące cię towary i prześlij do nas! w ciągu 24 h otrzymasz od nas informacje:
Ile potrwa skompletowanie Twojego zamówienia
Ile zapłacisz za transport
Czy wybrane elementy są kompatybilne i czy masz już wszystkie elementy, niezbędne do montażu
Udzielimy także fachowej porady, jeśli jej potrzebujesz
przechowalnia
Producenci
© 2011-2016 MARANTESS.
Projekt i wykonanie: Agencja interaktywna Bull Design
Utrzymanie i rozwój: LASAK.IT SERVICES
Czas generowania: 0.0350 sekund. Ilość zapytań: 34. | cache: 22